Ömerli'de TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı

Ömerli'de TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı
Ömerli'de TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı
- Mardin'in Ömerli ilçesinde "TÜBİTAK Bilim Fuarı" düzenlendi.

MARDİN (AA) - Mardin'in Ömerli ilçesinde "TÜBİTAK Bilim Fuarı" düzenlendi.

Ömerli Karma Yatılı Bölge Okulu öğrencileri, TÜBİTAK desteğiyle okulun kapalı spor salonunda düzenledikleri fuarda hazırladıkları birbirinden güzel çalışmaları sergiledi.

Karma Yatılı Bölge Okulu spor salonunda düzenlenen serginin açılışını yapan Ömerli Kaymakamı Erol Korkmaz, öğrencilerin, güncel hayatta soyut düşüncelerini bu proje kapsamında somut hale getirmelerinin hem kendileri hem de Türkiye 'nin geleceği açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Korkmaz, " Ülke genelinde hayata geçirilen bu proje ile geleceğin mucitlerini ortaya çıkarmak mümkün olabilir. Öğrencilere araştırmacı bir yapı kazandırılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman ise, alın teri dökülerek bir şeylerin üretilmesinin insan yaşam ve başarısına olumlu katkılarının yüksek olacağına inandığını belirtti.

Öğrencilerin dar kalıpların dışarısına çıkarılması gerektiğini dile getiren Şişman, şöyle konuştu:

"Eğitim alanında geçmişte tek düze ilerleme vardı. Daha özgün program ve projelerle öğrencilerin geleceğe hazırlanması gerektiği düşüncesini taşıyorum. Şimdi de birçok okulumuzda 'Bilim Fuarı' etkinlikleri var. Öğrencilerimiz özgüven kazanıyorlar, özveride bulunarak, alın teri dökerek gizli becerilerini açığa çıkarma fırsatı buluyorlar. Öğrencilerimizin hazırladıkları projeler oldukça anlamlı ve güzeldi."

Kaymakam Korkmaz ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şişman, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Projenin açılışına, Ömerli İlçe Cumhuriyet Başsavcısı M.Fatih Kaleli, Ömerli İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, YİBO Müdürü Rıdvan Akyol, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.