Ramazan ayı

Ramazan ayı
Ramazan ayı
DİYARBAKIR (AA) - Silvan'da, İlçe Müftülüğü tarafından ramazan ayı hazırlıkları çerçevesinde bütün camilerde temizlik yapıldı.İlçe Müftüsü Hüseyin...

DİYARBAKIR (AA) - Silvan'da, İlçe Müftülüğü tarafından ramazan ayı hazırlıkları çerçevesinde bütün camilerde temizlik yapıldı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir, yaptığı açıklamada, ramazan ayında ilçe merkezi ve köylerdeki bütün camilerde mukabele okunacağını söyledi.

Özdemir, köylerde görevlisi bulunmayan camiler için geçici imam ataması yapıldığını belirterek, bayanların camilerde rahatça ibadet etmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. 

Ramazan ayı öncesi bütün camilerde temizlik çalışması yapıldığını kaydeden Özdemir, şöyle konuştu:

"Ramazan ayı boyunca oruçla ilgili oluşabilecek sorulara telefonla  veya bizzat müftülüğe gelenlere cevap vermek üzere vaizlerimiz bulunacaktır. Ramazan ayında itikâfa girmek isteyenler için gerekli ve işlemler yapılacak, bu kişilerin müftülüklerce belirlenecek camilerde itikâfa girmelerine izin verilecektir. Ayrıca vaizlerimiz ve cami görevlilerimiz tarafından öğlen veya yatsı namazlarından önce Selahattin Eyyubi camisi başta olmak üzere merkez ve köy camilerinde düzenli bir şekilde vaazlar verilecektir." 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,