Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
DİYARBAKIR (AA) - Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Diyarbakır Temsilcisi Alaattin Parlak, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj...

DİYARBAKIR (AA) - Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Diyarbakır Temsilcisi Alaattin Parlak, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Parlak mesajında, mübarek ramazan ayında Cenab-ı Hakk'ın bahşettiği manevi iklimi doyasıya teneffüs ettiklerini, toplumsal dayanışma ve paylaşma duygularını yoğun bir şekilde yaşadıklarını belirterek, bayramın bereketini, huzurunu ve neşesini yaşamak istediklerini ifade etti.

Parlak, bu bayramda coşkularının eksik, sevinçlerinin buruk olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Acımasızca işgal edilen Müslüman coğrafyaların endişesi, hala özgürleşememiş Gazzeli yetimlerin hüznü, acımasız katliamlarla karşı karşıya kalan Arakanlı Müslümanların dramı, her gün onlarca vahşete tanıklık eden Suriyeli kardeşlerimizin feryadı ve uluslararası terör siyasetinin kıskacından bir türlü kurtulamayan yurttaşlarımızın acıları içimizde yankılanıyor. Oysa daha güzel ve daha adil bir dünya kurmak mümkün. Medeniyetimizin değerlerini evrensel birer değer haline getirebilirsek, her yıl yüz binlerce insanın savaşlarda ölmemesini de sağlayabiliriz. Bayram bereket, huzur, sevinç, paylaşma, dayanışma, barıştır. Kutuplaşmak yerine bir olalım, diri olalım, bütün olalım. Enerjimizi kısır kavgalara, gereksiz sürtüşmelere harcamayalım. Sözün güzel olanını, eleştirinin yapıcı olanını ön plana çıkaralım. Kendimiz için ne istiyorsak tüm insanlık için de onu isteyelim. Bu temennilerle, milletimizin ve bütün Müslümanların Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın, ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa, huzur ve barış getirmesini diliyorum."