Şampiyon atıcı, olimpiyat hedefinde ısrarcı

Şampiyon atıcı, olimpiyat hedefinde ısrarcı
Şampiyon atıcı, olimpiyat hedefinde ısrarcı
- Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupası'nda Türkiye rekoru kıran ancak olimpiyat kotasını yarım puanla kaçıran milli sporcu Ömer Akgün, olimpiyat öncesi son şansında kotayı almayı hedefliyor - Milli sporcu Ömer Akgün: - "Olimpiyat kotasını yarım puanla kaçırdığım için üzgünüm ama 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmak ve kotayı yakalamak için son bir şansım var"

DİYARBAKIR (AA) - MEHMET ÇAKAN - Havalı ve Ateşli Silahlar Dünya Kupası'nda yarım puanla olimpiyat kotasını kaçıran milli atıcı Ömer Akgün, 2016 Rio hedefinden vazgeçmiyor.

Akgün, AA muhabirine, Azerbaycan'da düzenlenen kupada  Türkiye rekoru kırdığını ancak olimpiyat kotasını yarım puanla kaçırdığını ifade ederek, hedefine şimdilik ulaşamadığını söyledi. 

Bunun 7'nci Türkiye rekoru olduğunu ancak bugüne kadar ki rekorların, olimpiyat kotasını geçmeye yetmediğini anlatan Akgün, "Olimpiyat kotasını yarım puanla kaçırdığım için üzgünüm ama 2016 Rio Olimpiyatlarına katılmak ve kotayı yakalamak için son bir şansım var" dedi.

 

- "Özveri ve gayretle performansımı artırdım"

 

Milli sporcu, gelecek yılın şubat ayında Macaristan'da son olimpiyat seçmesinin yapılacağını anımsatarak, şunları söyledi: 

"22-28 Şubat 2016'da Macaristan'da gerçekleştirilecek Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası benim için son bir şans olacak. Eğer burada kotayı geçersem 2016 Rio Olimpiyatları'na gideceğim, geçmesem olimpiyatlar benim için hayal olacak. Bu nedenle çok çalışmam gerekiyor. Macaristan'da olimpiyat vizesini almak istiyorum."

"Özveri ve gayretle performansımı arttırdım. Bunu son iki yılda en iyi şekilde ortaya koydum" diyen Akgün, olimpiyatlara gitmek için bu bilinç ve kararlılıkla her zamankinden daha fazla çalıştığını vurguladı. 

Akgün, kendisine destek verenlere teşekkür etti.