Şehirler ve Kültürler Projesi

Şehirler ve Kültürler Projesi
Şehirler ve Kültürler Projesi
- Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, 2015 yılı Şehirler ve Kültürler projesinde Mardin'den 320 gencin Çanakkale, Bursa, Ankara ve Eskişehir'de 5 gün misafir edildiğini söyledi.

MARDİN (AA) - Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, 2015 yılı Şehirler ve Kültürler projesinde Mardin'den 320 gencin Çanakkale, Bursa, Ankara ve Eskişehir'de 5 gün misafir edildiğini söyledi.

Proje kapsamında Eskişehir'den dönen öğrenciler, Çomaktekin'i makamında ziyaret ederek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Çomaktekin, gençlere çok önem verdiklerini, bu yüzden de gençlerin ülkelerini daha iyi tanımaları amacıyla proje kapsamında gezi programları düzenlendiğini aktardı.

"Gençlerimizin ülkelerini ve tarihlerini yalnızca kitaplardan değil aynı zamanda da tarihi yerleri ve coğrafi güzellikleri yerinde görerek öğrenmelerini istiyoruz" diyen Çomaktekin, bu tür gezilerin gençlere çok faydalı olduğunu anlattı.

Çomaktekin, şunları kaydetti:

"Gezidekilere bilgi birikimi iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet etmiş bir bilinçle başarılı bir şekilde uygulanmıştır. Şehirler ve kültürler projesinin bir diğer amacı da güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlatları oldukları gerçeğini ortaya koymuştur. Gençlerin seçiminde; şehit veya gazi yakını olanlara, anne ve/veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan ve  dar gelirli gençlerimize öncelik tanınan bu projede kendi imkanlarıyla başka şehirlere gidemeyen gençlerimize devletimizin bu sosyal sorumluluk projesiyle yarınlarımızın devletimize, geleceğimize olan inançları pekişmiştir. Yaklaşık olarak 2 ay boyunca ve 4 ayrı ilimize toplamda 320 gencimizi yolladık."

Ziyarette ayrıca, gençlere satranç takımı, tişört ve çeşitli hediyeler verildi.