Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yılı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yılı
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yılı
- Diyarbakır'da Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yılı dolayısıyla şehit yakınlarına ve gazilere yemek verildi - Vali Aksoy: - "Gerek kurtuluş mücadelemizde gerekse iç güvenlik harekatında birçok şehidimiz ve gazimiz oldu. Bugün bu anlamlı günde bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle anıyorum"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yılı dolaysıyla şehit yakınlarına ve gazilere program düzenlendi.

Diyarbakır Valiliğince bir düğün salonunda gerçekleştirilen yemek programında konuşan Vali Hüseyin Aksoy, Diyarbakır'da yaşayan şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmek istediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Bundan 101 yıl önce 'Çanakkale Geçilmez' diyen atalarımızdan devraldığımız bu vatanı bizden sonraki nesillere de teslim etmek hepimizin en önemli görevi ve sorumluluğudur. Gerek kurtuluş mücadelemizde gerekse iç güvenlik harekatında birçok şehidimiz ve gazimiz oldu. Bugün bu anlamlı günde bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmetle anıyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun. Bütün gazilerimizi şükranla anıyorum. Onların bu mücadelesiyle bugün bu topraklar üzerinde özgür ve bağımsız bir şekilde yaşamaya devam ediyoruz."

Programa, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, vali yardımcıları, kaymakamlar, şehit yakınları, gaziler ve davetliler katıldı.

Şehit ve gazi çocuklarına hediyelerin verildiği program, Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen'in yaptığı duanın ardından sona erdi.