Şengalli çocukların sirk keyfi

Şengalli çocukların sirk keyfi
Şengalli çocukların sirk keyfi
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğünün organize ettiği...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğünün organize ettiği sirk gösterisinde 650 çocuk eğlenceli dakikalar geçirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Batıkent Meydanına kurulan ve Kazakistan'dan gelen Arena Sirki'nin gösterisine Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğü'nde yıl boyunca eğitim gören 400 çocuk ile DAEŞ saldırıları sonucu Şengal'den göç edip Fidanlık Yaşam Alanı'nda kalan 250 çocuğun katıldığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Yaşam Alanı'nın bence en önemlisi çocuklardır. Birçok çocuk farklı arayışlar içinde örneğin istedikleri eğitimleri alamıyorlar. Belediye olarak bizler onları kentte ve kent insanıyla buluşturmaya çalışıyoruz. Bu gün yapılan sirk etkinliği de bunun bir parçasıdır. Sirkte yaşadıkları eğlenceli dakikalar çocuklar için önemli bir anı olarak kalacaktır. Bunun dışında Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğü'nde eğitim gören çocuklarla bu anı paylaşmaları ve iletişim kurmaları bizler açısından oldukça önemlidir. Yapılan etkinlikle 250 Şengalli çocuk dışında Diyarbakır'da dezavantajlı diyebileceğimiz 400 çocukta bu etkinlikten faydalandı."