Ses yarışmasına katılan genç kızın silahla yaralanması

Ses yarışmasına katılan genç kızın silahla yaralanması
Ses yarışmasına katılan genç kızın silahla yaralanması
- Diyarbakır'da yoğun bakımda tedavisi süren Mutlu Kaya'yı şarkıcı İzzet Yıldızhan ziyaret etti - Yıldızhan: - "Genç kızımız sanatçılık yapmak istiyor. Sesi çok güzel ve şarkı söylemek istiyor. Bundan daha doğal ne olabilir ki? Sağlığına kavuşup, yine istediği, sevdiği işi yapması için bir hemşehrisi olarak elimden geleni yapma sözü veriyorum" - Baba Kaya: - "Kızım uyandırılmaya çalışılıyor. Müzik dinletiliyor. Bir ışık görünüyor"

DİYARBAKIR (AA) - Şarkıcı İzzet Yıldızhan, Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya'yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla tanınan ve 5 gün önce uğradığı silahlı saldırıda başından ağır yaralanan 19 yaşındaki Kaya'nın, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

Şarkıcı Yıldızhan beraberinde Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Abdurrahman Yakut ile Kaya'yı ziyaret etmek için hastaneye geldi.

Hastane önünde kendisini karşılayan Kaya ailesine çiçek vererek geçmiş olsun dileğinde bulunan Yıldızhan, şiddete karşı gelinmesi gerektiğini söyledi.

Yıldızhan, şöyle dedi:

"Bu genç kızımız sanatçılık yapmak istiyor. Sesi çok güzel ve şarkı söylemek istiyor . Bundan daha doğal ne olabilir ki? İnşallah sağlığına kavuşup, yine istediği, sevdiği işi yapması için ben de bir hemşehrisi olarak elimden geleni yapma sözü veriyorum. Kızımız ayağa kalktığında yine sevdiği, istediği işin ona yaptıralım."

Bunun üzerine baba Mehmet Kaya da "Ölmezsem, ayakta olursam, hayatta olursam aynı şekilde devam edecek. Başka hiçbir şey istemiyorum" diye konuştu.

Kaya, saldırganın belli olduğunu ona gereken cezanın verileceği konusunda devlete güvendiğini dile getirdi.

- "Bir ışık görünüyor"

"Kızım uyandırılmaya çalışılıyor. Müzik dinletiliyor. Bir ışık görünüyor. Bir ışık var" ifadelerini kullanan Kaya, kızının ilgi ve alaka beklediğini vurguladı.

Yıldızhan ise bu ülkede her ne yapılırsa cevabının devlet tarafından verilmesi gerektiğine inandıklarını aktararak, Mutlu'yu Cumhurbaşkanı'na kadar pekçok kişinin aradığını, herkesin duası ve desteğinin Mutlu'nun yanında olduğunu anlattı.

Daha sonra ilaçlar kesilerek uyandırma sürecine geçilen Kaya'yı yoğun bakım ünitesinde ziyaret eden Yıldızhan, hastane çıkışında, Kaya'nın elinden tutup ona kendisini tanıttığını söyledi.

Yıldızhan, şöyle konuştu:

"Ona, 'Ben İzzet Yıldızhan. Mutlucuğum seni ziyarete geldim' dediğimde inanılmaz derecede gözlerini açıp kapatmaya başladı. Çok şaşırdım. Yanımdakiler de ilk kez böyle büyük bir tepki verdiğini söylediler. Mutlu'ya iyileşmesi halinde onunla televizyon programı yapacağımın, şarkı söyleyeceğimin sözünü verdim. O sırada gözlerini daha sık açık kapattı. Bana göre durumu çok iyiydi. Ümit çok büyük."

Yıldızhan, hastane yönetimi ve doktorlara çok teşekkür ederek, şiddetin hiçbir şekilde savunulmayacağını vurguladı.

Bu konularda duyarlılık gösterilmesi gerektiğine işaret eden Yıldızhan, "Özgecan kızımız katledildiğinde Türkiye nasıl sokaklara dökülüp, tepki gösterdiyse böyle bir eyleme de karşı çıkmamız lazım. Bununla Mutlu kızımıza yapılan eylemin eş değer olduğunu sayıyorum" şeklinde konuştu.

Kaya'nın yüzündeki ödemin indiğini, yüzünün televizyonda görüldüğü gibi olduğunu anlatan Yıldızhan, ümit verici bir tablo ile karşılaştığını, süreç uzun sürse de Kaya'nın ayağa kalkacağına inandığını sözlerine ekledi.

Yıldızhan'ın hastane çıkışında Kaya'nın durumunu iyi gördüğünü, iyileşeceğine inandığını belirtmesi üzerine anne Hanım Kaya da bundan duyduğu mutluluğu ifade etti.