Ses yarışmasına katılan genç kızın silahlı saldırıda yaralanması

Ses yarışmasına katılan genç kızın silahlı saldırıda yaralanması
Ses yarışmasına katılan genç kızın silahlı saldırıda yaralanması
- Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya: - "Olayı yapan şahısları ben tanımıyordum ama 2 sefer aynı adamlar silahla evimin kapısına gelip tehdit etmişler" - "Haberlere yansıyan aşiret ve töre iddiaları kesinlikle yalandır"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan, bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya, kızının iki defa silahla tehdit edildiğini söyledi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi süren 19 yaşındaki Mutlu Kaya'nın hastane dışında bekleyen babası Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırıyla ilgili bazı şüphelilerin yakalandığını belirterek, polislere teşekkür etti.

"Haberlere yansıyan aşiret ve töre iddiaları kesinlikle yalandır" diyen Kaya, şöyle konuştu:

"Akrabalarım hastanede bana destek veriyor ve kızım iyi olsun diye dua ediyorlar. Benim kızım türkü söylüyor diye akrabalarımdan hiçbir tepki gelmedi. Ben kızımla gurur duyuyorum. Sibel Can benimle görüştü, gereken her türlü desteği bize vereceğini söyledi. Benim kızım Türkiye 'nin gururudur. Olayı yapan şahısları ben tanımıyordum ama 2 sefer aynı adamlar silahla evimin kapısına gelip tehdit etmişler. Ben sonradan öğrendim ve karakola şikayette bulunduk ama netice alamadık. Yetkililerden kızımın hayata dönmesi için yardım istiyorum."

Mutlu Kaya'nın, Fatih Mahallesi'ndeki evinde silahla başından vurularak ağır yaralanmasına ilişkin aralarında genç kızın eski erkek arkadaşı olduğu bildirilen Veysel E'nin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan 4 kişiden biri emniyetten serbest bırakılmış, şüpheliler Veysel E, Ramazan L. ve Cemil Ç, adliyeye sevk edilmişti.