Ses yarışmasıyla tanınan genç kızın silahla yaralanması

Ses yarışmasıyla tanınan genç kızın silahla yaralanması
Ses yarışmasıyla tanınan genç kızın silahla yaralanması
- Diyarbakır'da Mutlu Kaya'yı kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanan Veysi Ercan, mahkemede susma hakkını kullandı - Şüpheli Ercan, olaydan bir gün önce Mutlu Kaya'yı kaçırmak için diğer şüphelilerden yardım istedi - Ercan, olay gecesi görüştüğü Kaya'yı bıraktıktan sonra telefonda rahatsız edip, evin önünden ayrılmadı. Duyulan silah sesinden sonra mağdurun evinden silahla kaçarken görüldü

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, bir televizyon kanalında katıldığı ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'yı kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanan Veysi Ercan'ın, mahkemede susma hakkını kullandığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Fatih Mahallesi'ndeki evinde silahla başından vurularak ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'ya yönelik saldırıyla ilgili dün Ergani Sulh Ceza Mahkemesince tutuklanan Veysi Ercan, savcılık ve mahkemede olaya ilişkin savunma yapmadı.

Mahkeme , sanık avukatının müvekkili hakkında medyada asılsız yayınlar yapıldığını gerekçe göstererek, yayın yasağı kararı verilmesi talebinin daha sonra değerlendirilmesine karar verdi.

Şüpheli Ercan ile mahkemeye sevk edilen diğer şüpheliler Ramazan L. ve Celil Ç. de savunmalarında, Veysi Ercan'a herhangi bir şekilde yardımda bulunmadıklarını, olay gecesi mağdurun evinin olduğu yere gitmediklerini anlattı.

- Mutlu Kaya'yı kaçırmak istemiş

Soruşturma dosyasındaki incelemesini tamamlayan sorgu hakimi, şüpheli Ercan'ı, atılı suçu işlediğine dair somut delillerin bulunduğu gerekçesiyle kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutukladı.

Mahkeme kararında, tutuklamaya ilişkin, şu gerekçe yer aldı:

"Şüpheli Veysi Ercan'ın diğer şüpheliler ve tanıkların beyanına göre, olay gecesi üzerinde silah bulunduğu, diğer şüphelilere mağduru kaçıracağından bahsettiği ve onlardan yardım istediği, bir gün sonra olay gecesi mağdur ve tanıklar ile görüştüğü onları kullandığı araçla evlerine bıraktığı, ardından mağduru telefonundan tekrar rahatsız ettiği ve evinin önünden ayrılmadığı, duyulan silah sesinden sonra şüphelinin silahla tanık tarafından mağdurun ikametinden kaçarken görüldüğü anlaşılmıştır."