Silvan'da "Değerlerimiz" semineri

Silvan'da "Değerlerimiz" semineri
Silvan'da "Değerlerimiz" semineri
- Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi tarafından Silvan'da öğrencilere yönelik "Değerlerimiz" adlı seminer düzenlendi.

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi tarafından Silvan'da öğrencilere yönelik "Değerlerimiz" adlı seminer düzenlendi.

Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay, yaptığı açıklamada, akademik camianın bu tür konferanslarla gençlere çok faydalı olacağını ve üniversitelerin bu yollarla halkla ve okullarla bütünleşebileceğini belirtti.

Silvan'daki liselerin tamamında gerçekleşen ve Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi öğretim görevlileri Bünyamin Han, Rasim Tösten, Kasım Sezgin ve Zakir Elçiçek'in konuşmacı olarak katıldığı seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Öğretim görevlileri, yozlaşan ve bozulmaya yüz tutan değerlerin, akademik, bilimsel ve sosyal açıdan tekrar canlandırılmasının gerekliliğini anlattı.

Milli ve manevi değerlerin kültür ve geleneklerin bir parçası olduğunu belirten Araştırma Görevlisi Bünyamin Han, bu değerler sayesinde tarihte bilimsel, kültürel ve sosyal alanda birçok başarıların tarih sayfalarını nakşettiğini söyledi.

Han, "Çözülmenin, ayrışmanın ve yozlaşmanın tedavisinde doğruluk, sadakat, hürmet, temizlik, sorumluluk, empati vb. değerlerin bir çözüm olduğunu, yaşanmış ibretlik olaylardan görebiliriz" dedi.


  ETİKETLER:

  Tarih

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  sosyal