Silvan'da terör mağdurlarına destek

Silvan'da terör mağdurlarına destek
Silvan'da terör mağdurlarına destek
- Diyarbakır Valisi Aksoy: - "Hasar tespiti yapılan 760 vatandaşımız için Silvan Kaymakamlığımıza 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdik"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan ilçesinde terör saldırılarında ev ve iş yerleri zarar gören 760 vatandaş için Silvan Kaymakamlığına 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdiklerini bildirdi.

Aksoy, yaptığı açıklamada, vatandaşların zararının belirlenmesi ve ödeme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla 17 Kasım'da hasar tespit çalışmaları başlattıklarını anımsattı.

Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde terör örgütü mensuplarının faaliyetleri sonucu ev ve iş yerleri zarar gören vatandaşlara yönelik zarar tespit çalışmalarının tamamlandığını aktaran Aksoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"17 Kasım'dan bugüne kadar hasar tespiti yapılan 760 vatandaşımız için Silvan Kaymakamlığımıza 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdik. Kalan 96 vatandaşımızın da zararlarının hesaplanması işlemi en kısa zamanda yapılacak."

Aksoy, Silvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca ilçedeki 3 mahallede ikamet eden 991 vatandaşa, gıda gibi acil ihtiyaçlarının karşılaması amacıyla 245 bin 750 lira ödendiğini vurguladı.