Silvan'da terörün izleri siliniyor

Silvan'da terörün izleri siliniyor
Silvan'da terörün izleri siliniyor
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 3 mahallede 12 gün süren sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar, PKK'lı teröristlerin saldırılarının izlerini silmeye çalışıyor - Hendeklerin kapatıldığı ve barikatların kaldırıldığı mahallelerdeki evlerine dönen vatandaşlar, zarar gören eşyalarını onarıyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yaşayan vatandaşlar, PKK'lı teröristlerin saldırılarının izlerini silmeye çalışıyor.

Tekel, Konak ve Mescit mahallelerinde güvenlik güçlerince terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için gerçekleştirilen operasyonlar sona erdi.

Hendeklerin kapatıldığı ve barikatların kaldırıldığı mahallelerdeki ikametgahlarına 12 gün aradan sonra dönen vatandaşlar, teröristlerin evlerine verdiği zararı görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

 PKK'lı teröristlerin neden olduğu tahribatın izlerini silmek için çaba gösteren mahalle sakinleri, zarar gören eşyalarını onarıyor.

 Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) ekipleri de teröristlerin saldırıları nedeniyle hasar gören enerji nakil hatlarını yeniliyor.