Silvan'daki terör örgütüne yönelik operasyon

Silvan'daki terör örgütüne yönelik operasyon
Silvan'daki terör örgütüne yönelik operasyon
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı bulunan 3 mahallede PKK'lı teröristlere yönelik 4 gün önce başlatılan operasyon devam ediyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

Tekel, Konak ve Mescit mahallelerindeki bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, bölgenin teröristlerden arındırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 4 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan teröristlerin sokak aralarında kazdığı hendekleri kapatmaya, kurduğu barikatları kaldırmaya çalışan güvenlik güçlerine örgüt mensuplarınca uzun namlulu silah ile keskin nişancı tüfeği ve el yapımı patlayıcılarla saldırıda bulunması nedeniyle zaman zaman sıcak çatışma yaşanıyor.

Havadan polis helikopterinin de destek verdiği operasyonlarda, güvenlik güçleri sivil vatandaşların zarar görmemesi için operasyonları titizlikle yürütüyor.

Teröristlerin hendeklerin içerisine tuzakladığı el yapımı patlayıcılar sivillerin zarar görmemesi için kontrollü şekilde imha edilmeye çalışılıyor. 

Polis ekipleri zırhlı kepçe ile hendekleri kapatmaya, barikatları kaldırmaya çalışıyor.

Bu arada Tekel, Konak ve Mescit mahallelerindeki birçok evin teröristlerin açtığı ateş ve roketatarlı saldırısı sonucu tahrip oldu, bazı evler ise kullanılamaz hale geldi.