Silvan'daki terör saldırısı

Silvan'daki terör saldırısı
Silvan'daki terör saldırısı
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu ve Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 2 asker için tören düzenlendi. 

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törende Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu ve Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın öz geçmişi okundu, İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından dua edildi.

Törende şehit Topçuoğlu'nun eşi Aysun Topçuoğlu ve kayınvalidesi Leyla Çetin gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin 2 aylık bebeği Baran ise bir hemşirenin kucağında törene getirildi.

Şehit Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın eşi Sibel ve kızı Sudem'de törende ayakta durmakta güçlük çekti.

Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve kurum amirlerinin de katıldığı törenin ardından şehit Topçuoğlu'nun cenazesi memleketi Malatya'ya, şehit Uçan'ın cenazesi İzmir 'e gönderildi.