Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi

Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi
Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi
- AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin öldürülmesini şiddetle kınadıklarını ve faillerin cezasız kalmayacağına inandığını belirtti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin öldürülmesini şiddetle kınadıklarını ve faillerin cezasız kalmayacağına inandığını belirtti.

Uncu, yaptığı açıklamada, Şırnak'ın İdil ilçesinde HDP'li grubun uzun menzilli silahla 2 Hüda-Par üyesinin öldürüldüğünü anımsattı.

Seçimlerin halkın iradesini sandıklara yansıtmasının en tabii ve yasal yolu olduğunu aktaran Uncu, bu iradenin fesadına neden olacak hiçbir eylem, hareket, saldırı, psikolojik baskı kabul edilemeyeceğini kaydetti.

Haksız yere bir insanın öldürülmesi bütün insanlığın öldürülmesine eş değer olduğunu belirten Uncu, şöyle dedi:

"Şiddetin ülke gündeminden kalkması için sosyal , siyasal, psikolojik, yasal her türlü tedbiri almaya çalışan bir partinin yöneticisi olarak bu tür eylem ve davranışları şahsım, yönetimim ve partim adına şiddetle kınıyor, faillerin cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Olayda hayatını kaybeden Muhammed Şerif Şimşek ve Abdulcelil Talayhan'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Hüda-Par camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Sağlıklı bir gelecek inşası başkasının hak ve hürriyetlerininde önemsenmesiyle mümkündür. Ülkenin huzur ve sükunu herşeyin önündedir. Aksine davrananlar bu ülkeye ve tarihe hesap veremeyeceklerdir. Her türlü provokasyon ile ülkenin huzuruna kastetmek isteyen güçlere, grup ve kişilere meydan verilmemesi, bu oyunların bozulması için sükünet ve sağ duyuya davet ediyoruz."