Şırnak'ta koruculara düzenlenen silahlı saldırı

Şırnak'ta koruculara düzenlenen silahlı saldırı
Şırnak'ta koruculara düzenlenen silahlı saldırı
- Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Kandemir: "Bayram alışverişinde olan korucularımız çocukların gözü önünde saldırıya uğradı. Böyle kalleşçe bir saldırı, dünyanın hiç bir yerinde olmamıştır"

MARDİN (AA) -  Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, Şırnak'ın Silopi ilçesinde aileleriyle bayram alışverişi yapan iki korucunun silahlı saldırıya uğramasına ilişkin, "Bayram alışverişinde olan korucularımız çocukların gözü önünde saldırıya uğramıştır. Böyle kalleşçe bir saldırı , dünyanın hiç bir yerinde olmamıştır" dedi.

Kandemir AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çalışkan beldesinde geçici köy korucusu olan Vatan Mahallesi Muhtarı Osman İnal ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Lezgin Yağız (32) aileleriyle bayram alışverişi yaparken, terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısına uğradığını anımsattı.

Saldırıda korucu Osman İnal'ın olay yerinde şehit olduğunu ve  Lezgin Yağız'ın ise ağır yaralandığını belirten Kandemir, saldırıyı nefretle kınadıklarını söyledi.

 PKK terör örgütünü destekleyenlerin teröristlerden hiç bir farklarının olmadığını aktaran Kandemir, şöyle konuştu:

" Bayram alışverişinde olan korucularımız  bugün çocukların gözü önünde saldırıya uğradı. Böyle kalleşçe bir saldırı, dünyanın hiç bir yerinde olmamıştır  Bu bayramda çocukları babasız bıraktılar. Bu saldırı ile PKK teröristliğini bir daha dünyaya ispatlamıştır. Saldırıyı, lanetliyoruz."


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Türkiye

  ,

  şehit

  ,

  Vatan

  ,

  Bugün

  ,

  Köy

  ,

  saldırı