Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 2. Lig
- Spor Toto 2. Lig takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nden Bucaspor Teknik Direktörü Levent Eriş'e tepki geldi.

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 2. Lig takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nden Bucaspor Teknik Direktörü Levent Eriş'e tepki geldi.

Amedsportif Faaliyetler Kulübü Asbaşkanı Nurullah Edemen, yaptığı açıklamada, kendi sahalarında Bucaspor'la yaptıkları ligin ilk maçının sorunsuz geçtiğini söyledi.

Edemen, ligin ilk maçında Bucaspor'u 3-1'lik net bir skorla mağlup ettiklerini ancak maçın ardından Bucaspor Teknik Direktörü Levent Eriş'in yaptığı açıklamaların üzüntü verici olduğunu belirtti.

Edemen, Levent Eriş'in dile getirdiği olayların aslı astarının olmadığını ve bu sıkıntılı süreçte kullanılan cümlelerin provokasyon koktuğunu kaydetti.

Teknik heyet ve yöneticilerin söylemlerine dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Edemen, şöyle dedi:

"Takımımızı sportmenliğe yakışık almayacak bir şekilde hedef göstermeye çalışmak ahlaki olmamıştır. Oysaki misafirimiz olan Bucaspor daha kente gelmeden önce başkanımız tarafından aranmış ve yardımcı olacağımız bir konu olup olmadığı sorulmuştur. Bucaspor'un talebi üzerine hava alanından alınmak üzere kulüp aracımız tahsis edilmiştir. Takımla birlikte kente gelen Bucasporlu yönetici arkadaşlarımızla da çok güzel bir iletişim yaşanmıştır. Bucaspor yöneticileri de İzmir yerel basını ve sosyal medyada memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirmişlerdir."

Gerek maç öncesi gerekse maç sonrasında Bucaspor'u  rahatsız edecek hiç bir sorunun Diyarbakır'da yaşanmadığını belirten Edemen, konuşmasını şöyle sürürdü:

"Tribünlerde bile Bucasporu rahatsız edecek ve üzecek en ufak bir söylem, ifade veya müdahale söz konusu değildir. Sanırım Levent Eriş aldığı mağlubiyete farklı bir kılıf bulmaya çalışmış. Diyarbakır halkı ve kulübümüz olarak Levent Eriş'in bu söylemlerini kınıyor ve bu ifadelerinden dolayı özür dilemesini bekliyoruz."