Spor Toto 2.Lig

Spor Toto 2.Lig
Spor Toto 2.Lig
- Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nde moraller yerinde.

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nde moraller yerinde.

Yeşil kırmızılı takım son 3 deplasman maçında 2 galibiyet ve 1 berabere alarak hem zirve yarışında iddialı olduğunu gösterdi hem de dış saha maçlarındaki başarısızlığını sonlandırdı.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Asbaşkanı Nurullah Edemen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezondan buyana deplasman maçlarında başarısız sonuçlar aldıklarını ve kötü gidişata son 3 maçta son verdiklerini söyledi.

Edemen, bu başarıyı sağlayan teknik heyet ve futbolcuları yürekten kutladığını belirtti.

"Çok iyi bir takımız. Ama takıma geç katılan futbolcular olduğu için ekimiz birlikte idman yapamadı" diyen Edemen,  sezon başında transfer konularında yaşanan aksaklıklar olduğunu vurguladı.

Takıma geç dahil olan ve idman eksiği bulunan futbolcular nedeniyle, yeni sezon hazırlık kampının istedikleri verimlilikte geçmediğini kaydeden Edemen, şöyle konuştu:

"Transfer çalışmalarına geç başladık. Takıma katılan bazı oyuncularımızın da idman eksiklikleri vardı. Bu nedenle yeni sezon hazırlık dönemi teknik heyetimizin istediği gibi geçmedi. Yani futbolcularımız bu dönemde birlikte çalışamadılar. Takımın form tutması ve eksikleri olan oyuncularımızın istenilen düzeye gelmesi gecikti. Bu nedenle ligin ilk haftalarında ve özellikle dış saha maçlarında istediğimiz sonuçları alamadık. Ama bizler iyi bir takıma ve iyi bir teknik heyete sahip olduğumuzu biliyorduk. Sadece zamana ihtiyacımız vardı. Zaman da bizi haklı çıkardı. Son üç deplasman maçında elde edilen başarılı sonuçlarla da bunu kanıtladık."

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nün tüm Diyarbakırlıların olduğunu vurgulayan Edemen, sölerini şöyle sürdürdü:

"Bu takım kimsenin tekelinde değil. Şahıs takım hiç değil. Kendini bu kentin bir ferdi olarak gören herkesindir. Bu nedenle tüm Diyarbakırlıları Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'ne sahip çıkmaya ve destek sunmaya davet ediyoruz. Özellikle kent birleşenlerini yanımızda görmek istiyoruz. Bizim olmasa olmazlarımızın başında gelen taraftarlarımızı ise, ayrıca yanımızda bulunmaya davet ediyoruz. Ve onlardan centilmenlik ruhuyla takımlarına destek sunmalarını bekliyoruz. Tribünlerde yer alarak takımlarına zarar veren şahısları da uyarmalarını özellikle talep ediyoruz. Çünkü zararlı davranışların faturası çok ağır oluyor.  Büyük ekonomisi olmayan ve kısıtlı imkanlarla onurlu bir şekilde ayakta duran kulübümüze, kötülük yapılmasına da müsaade edilmemelidir. Bu duyarlılığı tüm taraftarlarımızdan bekliyoruz."