Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
Spor Toto 3. Lig
DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbakırspor'da Serdar Karaduman'ın alacaklarının ödenmediği, bu yüzden Futbol...

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbakırspor'da Serdar Karaduman'ın alacaklarının ödenmediği, bu yüzden Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuran bu futbolcunun serbest kalacağı yönündeki iddiaların yalanlama geldi.

Diyarbakırspor kulübünden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetmeye yanaşmayan Serdar Karaduman'ın serbest kalmasının önüne geçildiği bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Bu futbolcu, alacaklarının ödenmediğini öne sürerek serbest kalmak için TFF'ye başvurdu. Serdar'ın bu girişimine karşı harekete geçen kulübümüz, bu futbolcunun serbest kalmasını engelleyecek para miktarını TFF'ye yatırarak bunun önüne geçti. Serdar Karaduman'ın başka kulübe transfer olması için Diyarbakırspor'la anlaşarak kulübün istediği bonservis ücretini ödemesi gerekiyor. Ayrıca 23 yaşın altındaki futbolcular için kulüplerin yetiştirme tazminatı hakkı olduğu için de Serdar'ın başka kulübe transfer olabilmesi için kulüple anlaşarak bu konudaki maddi koşulları da yerine getirmesi zorunludur."

Açıklamada, sözleşmesini karşılıklı anlaşma ile feshetmeye yanaşmayan diğer futbolcularla ilgili sorunun çözülmesi için de girişimlerin devam ettiği kaydedildi.