Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
Spor Toto 3. Lig
- Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbakırspor, önümüzdeki hafta başlayacak olan ligin ikinci yarısına ödeme sıkıntısı yaşamadan gireceği belirtildi.

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbakırspor, önümüzdeki hafta başlayacak olan ligin ikinci yarısına ödeme sıkıntısı yaşamadan gireceği belirtildi.

Diyarbakırspor kulübünden yapılan yazılı açıklamada, takımın sorunsuz olduğu ve ligin ikinci yarısına sorunsuz başlayacağı kaydedildi.

Açıklamada, Diyarbakırspor'un Antalya'da tamamlanan devre arası kamp giderlerinin kulüp başkanı Feyzi İlhanlı tarafından ödendiğini belirtildi.

Yeni transferlere ilişkin ödemelerin de yapıldığının hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bir yandan şampiyon olup 2.Lig'e çıkmanın hesaplarını yapan kulübümüz, borçsuz mali yapısını da korumaktadır. Bugüne kadar tüm deplasman ve kamp giderlerini zamanında nakit ödeyen başkanımız ve tek finansman kaynağımız Feyzi İlhanlı, 100 bin lira tutarındaki Antalya kamp giderleri ile ara transferde transfer ettiğimiz futbolcuların ödemelerini de yapmıştır. Takımımız ligin ikinci yarısına ödeme sorunu olmadan girecektir."

- Transfer çalışmaları

Transfer çalışmalarının devam ettiği vurgulanan, kulübün maliye ve SGK ödemeleri konusunda da sorunu olmadığı belirtilen açıklamaya, şöyle devam edildi:
"Transfer çalışmalarımız devam etmekte olup, gelecek hafta içinde bu konuda önemli gelişmeler olmasını bekliyoruz. Bu gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız. Ayrıca kulübümüzün maliye ve SGK ödemeleri de yerine getirilmiş olup,Futbol Federasyonu'nun yeni dönemde uygulanacağını deklare ettiğı mali kriterler konusunda sıkıntı bulunmamaktadır."