Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
Spor Toto 3. Lig
- Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor, Denizli Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Hakan Dolutaş'a tepki geldi

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor, Denizli Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Hakan Dolutaş'a tepki gösterdi.

Diyarbekirspor Kulübünden yapılan açıklamada, Dolutaş'ın, Cumartesi günkü maçın Diyarbakır'da oynanmayacağını ya da erteleneceği açıklamasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Geçen sezonki senaryonun benzeri bir senaryoya kurban gitmekten çekindikleri ifade edilen açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu göreve çağrıldı.

Dolutaş'ın bu açıklamasının hakemleri baskı altına aldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Geçen sezon yaşadığımız mağduriyeti tüm Türkiye biliyor. Masa başı oyunları nedeniyle emeğimiz gasp edildi. Bunun yarattığı travma devam ederken yeni bir senaryo mu sahnelenmek isteniyor?. Hakan Dolutaş'ın açıklamasının sıradan bir açıklama olmadığını düşünmekteyiz. Neye ve kime dayanarak, kime güvenerek bu açıklamayı yapmıştır? Perde arkasına ne gibi bir plan var? Diyarbakır'da bu sezon hiç maç ertelemesi olmamışken neden bu açıklama? Futbol Federasyonu'nu göreve davet ediyoruz. Bir kez daha masa başı oyunları ile mağdur olmak istemiyoruz. Ayrıca burada hakemleri yeniden baskı altına alma amacı da vardır. Bu açıklamanın takipçisi olacağız."