Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
Spor Toto 3. Lig
- Diyarbekirspor Kulübü, Diyarbekirspor Futbol Takımına zarar verecek davranışlardan taraftarların uzak durmasını istedi.

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor Kulübü, Diyarbekirspor Futbol Takımına zarar verecek davranışlardan taraftarların uzak durmasını istedi.

Diyarbekirspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, geçen sezon 2.Lig'in kapısından dönüldüğü ve geçen sezon yaşanan haksızlıklardan dolayı takımlarının 5 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılarak yaklaşık 6 ay taraftarlarından uzak bırakıldığı belirtildi.

Yaşanan bu olumsuzluklara rağmen Diyarbekirspor'un pes etmediği ifade edilen açıklamada, maddi ve manevi anlamda büyük fedakarlık yapan kulüp başkanı Feyzi İlhanlı'nın gayretleriyle sezona şampiyonluk parolasıyla başlandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sezona kötü başlangıç yaptık ancak daha sonra arzuladığımız çıkışı yakalamış durumdayız. Takımımız hem ligde hem kupada yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Kupada 2 tur geçen ve 3.turu da geçerek gruplara kalmayı hedefleyen kulübümüz, asıl hedefi olan lig şampiyonluğuna ulaşacağına ise yürekten inanmaktadır ve bu amaç doğrultusunda yılmadan mücadele etmektedir. 5 maçlık cezamızı bitirerek taraftarlarımızla buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz."

Zara Belediyespor maçıyla seyircili maçlara başlanacağı kaydedilen açıklamada, Diyarbekirspor'a zarar verecek davranışlardan taraftarların uzak durması istenildi.

Diyarbekirspor'a zarar verecek cezaların önüne geçilmesinin herkesin görevi olduğuna değinilen açıklama, şöyle devam etti:

"Tribünlerde şiddet, kaos, provokasyon, küfür istemiyoruz. Diyarbekir, Diyarbakır, Amed. Burası medeniyetler, kültürler ve hoşgörü Diyarıdır. Birilerinin değerlerimizi yok etmesine izin vermeyelim. Takımımıza coşkulu şekilde ancak centilmenlik ölçüleri içinde destek verelim. Maçlarda skor ne olursa olsun takımımızın bizlere ihtiyacı olduğunu ve bütünleşmemiz gerektiğini unutmayalım. Halkımızın ve taraftarlarımızın sağduyusuna sonuna kadar güveniyoruz."