Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
Spor Toto 3. Lig
- Diyarbekirspor, yarın sahasında Manisa Büyükşehir Beledipyespor'u konuk edecek.

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor, yarın sahasında Manisa Büyükşehir Beledipyespor'u konuk edecek.

Son 8 maçında 5 galibiyet ve 3 beraberlik alarak 18 puan toplayan Diyarbekirspor, sezona şampiyonluk hedefi ile başlamasına rağmen şu ana kadar istediği sonuçları alamayan Manisa Büyükşehir Belediyespor'la kozlarını paylaşacak.

Diyarbekirspor Teknik Direktör Namık Altunsoy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, rakibin puan cetvelindeki yerine aldanmamak gerektiğini söyledi.

Altunsoy, "Sezona iddialı başlayan,istediği sonuçları alamasa da diri ve iyi oynayan bir rakiple karşılaşacağız. Çok dikkatli olmak zorundayız. Kazanmak için onlardan fazla istemeli ve daha fazla mücadele etmeliyiz" dedi.

İki takım için de kritik öneme sahip olan maç öncesinde Diyarbekirspor'da Umut Aslan ve Erhan Kurt sarı kart cezalısı.

Aynı zamanda sakat olan Erhan'ın Diyarbakır'da yapılan tetkiklerinde net bir kanıya varılamazken, deneyimli futbolcu sakatlığı ile ilgili kesin teşhis konulması amacı ile İstanbul'a gitti.

Kendi sahasındaki 6 maçta 5 galibiyet ve 1 yenilgi alarak 15 puan toplayan Diyarbekirspor, hem 8 maçlık yenilmezlik ünvanına yeni bir halka ekleyerek zirve yarışında bir engeli daha aşmak istiyor.