Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
Spor Toto 3. Lig
- Diyarbekirspor'dan Orhangazispor Teknik Direktörü Cevdet Uzunköprü'ye tepki geldi.

DİYARBAKIR (AA) - Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor'dan Orhangazispor Teknik Direktörü Cevdet Uzunköprü'ye tepki geldi.

Diyarbekirspor yönetimi, Uzunköprü'nün bir spor adamına yakışmayacak tutumlar sergilediğine dikkat çekerek, kendisini teknik direktörleri Namık Altunsoy ve Diyarbekirspor'dan özür dilemeye davet etti.

Açıklamada, geçen hafta oynan maçın ardında kendi kişisel facebook hesabında  Diyarbekirspor Teknik Direktörü Namık Altunsoy'a yönelik çirkin itham ve hakaretlerde bulunulduğu belirtildi.

Bu yaklaşımın bir spor adamına, hatta sıradan bir insana yakışmadığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Görünürde hocamıza yönelik ifadeler kullanmış gibi görünse de aslında hedef kulübümüzdür ve camiamızdır. Bu şahıs kuyruk acısı varmış misali kulübümüze ve kentimize dönük kinini kusmuştur. En iyi ayna spor kamuoyu olup, spor kamuoyu da kimin hangi karaktere sahip olduğunu gayet iyi biliyor. Bu şahısı hem hocamızdan hem de kulübümüzden ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz. Aksi takdirde bu hakaretleri yaparak kendi seviyesini ortaya koyanlar bunun bedelini hukuki yollarla ödemeye hazır olsun. Orhangazispor yönetiminin kafilemizi çok iyi ağırladığı ve bununla ilgili güzelliklerin konuşulduğu bir dönemde bir teknik adam tarafından yapılan bu seviyesiz açıklamalar bize göre Orhangazispor camiasına da saygısızlık olmuştur. Bu şahısa ve onun gibi düşünenlere tavsiyemiz, bundan sonra ne kulübümüzü ne de hocamızı ağızlarına dahi almasınlar. İnsanları ve camiaları birbirine kırdırtan bu provokatif anlayıştır. Bu çarpık zihniyet spor camiasına yakışmıyor. Futbol Federasyonu, TÜFAD ve ilgili birimler bu gibi durumlarda gereğini yapmalıdır."