Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası

Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası
Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası
DİYARBAKIR (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonasında...

DİYARBAKIR (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonasında Diyarbakırlı Ayşe Tekdal, 5 kilometrede Türkiye rekoru kırarak şampiyon oldu.

Diyarbakır Atletizm İl Temsilcisi Azamettin Özaydoğdu, yaptığı açıklamada, Diyarbakırlı sporcuların Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yapılan Türkiye Yürüyüş Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde çok önemli dereceler elde ettiklerini söyledi.

Özaydoğdu, Diyarbakır'dan yarışlara katılan Ayşe Tekdal, 5 kilometre yıldız kızlar kategorisinde 23.34'lük derecesiyle Türkiye rekorunu kırarak, şampiyon olduğunu belirtti.

Özaydoğdu, şöyle konuştu:

"Tekdal ile aynı kategoride yarışan Diyarbakırlı Meryem Pekmez ise Türkiye ikincisi oldu. Meral Kurt'un genç bayanlarda ikinci olduğu yarışmalarda, yıldız erkeklerde ise Sinan Aslan Türkiye üçüncüsü olarak mili takıma girme başarısını gösterdi. Toplamda Diyarbakır'dan 4 sporcu milli takım kadrosuna alındı. Bu sporcularımız Balkan Şampiyonası'nda ay yıldızlı formayı temsil edecekler. Balkan Şampiyonası Balıkesir'in Ayvalık İlçesinde gerçekleşecek. Yarışmalar 18 nisan'da yapılacak. Bu şampiyonada sporcularımızdan önemli dereceler bekliyoruz."