Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı

Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı
Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı
- Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 6 mahalle ve 1 caddede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından PKK'lı teröristlere yönelik polis ve jandarma ekiplerinin katılımıyla hava destekli operasyon başlatıldı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen 6 mahalle ve 1 caddede, terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyon düzenlendi.

İlçedeki Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından kapsamlı operasyon başlatıldı.

Polis ve jandarma tarafından hava destekli gerçekleştirilen operasyon, sivillerin zarar görmemesi için titizlikle yürütülüyor.

Giriş ve çıkışın kontrollü şekilde sağlandığı ilçede, jandarma ekipleri de aldıkları çevre önlemiyle operasyona destek veriyor.

Operasyon kapsamında, teröristlerin güvenlik güçlerinin geçişini engellemek üzere kazdığı ve içine el yapımı patlayıcı yerleştirdiği hendekler, iş makinelerinin yardımıyla kontrollü şekilde kapatılarak, aynı amaçla kurulan barikatlar ile teröristlerin kamufle olmak amacıyla sokakların üzerini kapattığı brandalar da kaldırılıyor.

Bir teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilen operasyonda, bir polis hafif yaralandı. Yaralanan polis memuru Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Operasyon sürüyor.

Sur Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede merkez mahallelerde yoğunlaşan bölücü terör örgütü mensuplarının faaliyetlerine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacıyla Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde bugün saat 05.00'ten itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirilmişti.