Sur'daki terör operasyonu

Sur'daki terör operasyonu
Sur'daki terör operasyonu
- HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde, Sur ilçesindeki operasyonları protesto için yaptığı basın açıklamasının ardından izinsiz yürüyüş yapan gruba müdahalede bulunuldu

DİYARBAKIR (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, Sur ilçesindeki operasyonları protesto için yaptığı basın açıklamasının ardından izinsiz yürüyüş gerçekleştiren gruba müdahale edildi.

Büyükşehir belediye binası önünde toplanan, aralarında Figen Yüksekdağ, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve İl Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu grup, Sur ilçesine girişlerin kapatıldığı Dağkapı Meydanı'na kadar yürüdü. 

Yüksekdağ burada yaptığı açıklamada, kalıcı bir iç barış sağlanmadan Türkiye'de halkların kendi geleceğine ve bugününe sahip olabilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Açıklamanın ardından eş genel başkanlar ile milletvekili ve il başkanı bölgeden ayrılırken, grup uyarılara rağmen dağılmadı. Urfakapı'dan Ofis Caddesi istikametine yürüyen gruba, polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Grup, müdahalenin ardından ara sokaklara kaçarak dağıldı.