Suruç'taki patlama

Suruç'taki patlama
Suruç'taki patlama
DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, ''Suruç'ta meydana gelen çirkin saldırıyı kim yapmış olursa olsun şiddet ve nefretle...

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, ''Suruç'ta meydana gelen çirkin saldırıyı kim yapmış olursa olsun şiddet ve nefretle kınıyoruz.  Milletimizin birlik ve bütünlüğüne, huzur ve barışa yönelen bu tür terörist saldırılar hiçbir şekilde hedefine ulaşamayacaktır'' dedi.

Akar, bayram ziyaretine gelen CHP Diyarbakır İl Teşkilatı üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, Suruç'taki patlamaya neden olanları şiddetle kınadığını söyledi.

Olayın ardından Başbakanlıkça kriz masası oluşturulduğunu hatırlatan Akar, "Olayın Türkiye 'nin geleceğine dair olumlu bir havanın olduğu bir dönemin arkasından olması dikkat çekicidir. Türkiye'deki barış diyalog ve kardeşlik iklimini hedeflemiştir. Bir an önce hükümetimizin çalışmaları ile failler ortaya çıkarılacaktır'' dedi.

CHP'nin partilerini ziyaret etmelerinin önemli bulduğunu ifade Akar, şöyle konuştu:

''Türkiye'de şiddete karşı siyasetin, nefrete karşı diyaloğun öne çıkması lazım. Bütün siyasi partilerle ve toplumsal dinamiklerle daha fazla bir araya gelme arzusundayız. Toplum olarak şiddet ve kaos karşısında birlik ve beraberliğini koruması gerektiğini düşünüyoruz."

CHP İl Başkanı Şerif Kutay ise, saldırıyı kınayarak, karanlık güçlerinin emellerinin boşa çıkarılması gerektiğini dile getirdi.