Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
MARDİN (AA) - Mardin'de, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı kınandı.Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak, yaptığı açıklamada, Suruç'ta...

MARDİN (AA) - Mardin'de, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı kınandı.

Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak, yaptığı açıklamada, Suruç'ta Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyelerinin açıklama yaptıkları sırada bombalı saldırıya uğradıklarını belirtti.

Saldırıda onlarca gencin hayatını kaybettiğini ifade eden Irmak, "Canımızı yakan bu saldırı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hayatını kaybeden gençlerimize de Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralı gençlerimize de acil şifalar diliyoruz. Türkiye halklarının başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter de, saldırının Türkiye'nin toplumsal barışına yönelik bir olduğunu söyledi.

Saldırıyı lanetleyen Öter, şunları kaydetti:

"Halkımızı sükunete davet ediyoruz. Acımız büyük, başka acı olayların yaşanmaması için sağduyulu olmamız lazım. ABD ve batılı emperyalistler İran ile anlaşmaya vardığı bir dönemde yapılan bu saldırı manidardır. Bu tür canice katliamları gerçekleştiren örgüt ve yapılar emperyal menşelidir. Bu canileri ifade edecek, tanımlayacak bir sözcük bulamıyoruz en ağır kelime bile yetersiz kalıyor. Türkiye'nin başı sağ olsun."

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar ise, terör saldırısının Türkiye halklarına ve huzuruna yönelik olduğuna dikkati çekti.

Çakar, "Bu saldırıyı yapanları nefretle kınıyor lanetliyoruz. Temennimiz ölü sayısının artmaması ve halkımızın sağduyulu bir şekilde davranmasıdır" dedi.

Eğitim -Sen Midyat Temsilciliğinden yapılan açıklamada da, şu ifadelere yer verildi:

"Suruç'ta yaşanan saldırı ile gerçekleştirilen katliam sadece gençlerimize karşı değil, aynı zamanda Türkiye'de ve Ortadoğu 'da özgürlük, barış ve kardeşlik mücadelesi yürütenlere karşı yapılmıştır. Eğitim-Sen olarak saldırıyı gerçekleştirenleri ve onları kollayanları lanetliyoruz. Saldırıda yaşamını yitiren gençlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz."