Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır, Siirt ve Şırnak'ta, Suruç'taki terör saldırısı yapılan açıklamalarla kınandı. Çözüm Süreci Sivil İnisiyatif Derneği...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır, Siirt ve Şırnak'ta, Suruç'taki terör saldırısı yapılan açıklamalarla kınandı. 

Çözüm Süreci Sivil İnisiyatif Derneği (Çözüm-Der) Genel Başkanı Ercan Ezgin, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısının kardeşliğe ve Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine yapılmış bir saldırı olduğunu belirtti.

Amacın ülkede kaos çıkarma ve çözüm sürecine darbe vurmak olduğuna dikkati çeken Ezgin, "Bu saldırılar bizleri çözümden alıkoyamaz, acı tüm Türkiye'nin ortak acısıdır. Gün provokasyonları boşa çıkarma, bir ve beraber olma, oyunları bozma günüdür" ifadelerin kullandı.

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneğinden yapılan açıklamada da, insanlık dışı alçakça nitelendirilen saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

- Siirt

Memur-Sen Siirt İl Başkanı Murat Şeker ise, milletin, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliği bozacak oyunlara gelmeyeceğini bildirdi.

Şeker, "Allah, zalimi zulmüyle helak etsin. Rengi, dili ve düşüncesi farklı diye cana kıyanlar, canından olsun. Kadim medeniyetimizin coğrafyası üzerinde oynanan bir kirli oyun daha  Şanlıurfa ilimizin Suruç ilçesinde oynanmıştır. Planlanan ve tek tek sahneye konulan bu kirli oyunların faillerinin derhal yakalanarak adalete hesap verme temennisi içerisindeyiz" diye konuştu.

Hassas olan bu sürecin sıkıntısız atlatılabilmesi için bölge halkının şer odaklarına karşı itidalli bir şekilde mücadele etmesinin şart olduğunu anlatan Şeker, oynanmak istenen oyunların büyük olduğunu, herkesin de bu durumu büyük düşünmesi gerektiğini aktardı.

- Şırnak

Şırnak'ta Emek ve Demokrasi Platformu adına Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması düzenlendi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan avukat Büşra Demir, saldırıyı lanetlediklerini, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.