TAF Turkcell Atletizm Festivali

TAF Turkcell Atletizm Festivali
TAF Turkcell Atletizm Festivali
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Turkcell Küçükler Festivali yarı final müsabakaları gerçekleştirildi.Dört ayrı...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da,  Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Turkcell Küçükler Festivali yarı final müsabakaları gerçekleştirildi.

Dört ayrı merkezde gerçekletirilen müsabakaların Diyarbakır etabı, Seyrantepe Spor Tesisleri'nde yapıldı. Küçük kızlar ve erkekler kategorilerinde yapılan müsabakalara, 12 ilden 100 sporcu katıldı. Sporcular, koşu, fırlatma, yüksek ve uzun atlama yarışlarında ter döktü.

Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Azamettin Özaydoğdu, yarı final müsabakalarının Diyarbakır'ın yanı sıra Bursa, Erzurum ve Konya'da yapıldığı belirtti. 

Başarılı sporcuların Türkiye finallerine katılmaya hak kazandığına vurgu yapan Özaydoğdu, şöyle konuştu:

"Dört grup merkezinde aynı saate başlayan müsabakalarda dereceye giren ilk dört takım, 28 Haziran'da İzmir 'de yapılacak Türkiye finallerinde mücadele edecek. 12 kız ve 12 erkek takımın yer aldığı Diyarbakır grubunda müsabakalarımızı sorunsuz bir şekilde tamamladık. Soğuk havaya rağmen sporcular iyi yarışmalar çıkardı. Yarışmalarda başarılı olan ve ilk 4 takım arasında yer alan ekiplere Türkiye finallerinde başarılar diliyorum."