Tasarladığı yüzükle 16 dilde sevgiyi anlattı

Tasarladığı yüzükle 16 dilde sevgiyi anlattı
Tasarladığı yüzükle 16 dilde sevgiyi anlattı
- Diyarbakır'da bir takı tasarımcısının 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırladığı, üzerinde 16 dilde "seni seviyorum" yazılı yüzük ilgi gördü - Ömer Çiçek: "Bu yüzükte hissedilen sevginin büyüklüğünü anlatmak için 16 dili kullandık. Bu kadınları çok mutlu edecektir"

DİYARBAKIR (AA) - AHMET KAPLAN - Diyarbakır'da bir takı tasarımcısı, yaklaşan "14 Şubat Sevgililer Günü" dolayısıyla üzerinde 16 dilde, "seni seviyorum" yazılı gümüş yüzük üretti.

14 Şubat Sevgililer Günü'nde, sevdiği kişiye sevgisini bir hediye ile ifade etmek isteyenler için birçok sektörde müşterilere cazip kampanyalar sunulurken, Sur ilçesinde takı tasarımı ve satışı yapan Ömer Çiçek de üzerinde Kürtçe , Türkçe, Japonca, Çince ve Ermenice'nin de bulunduğu 16 dilde sevgiyi anlatan ifadelerin yer aldığı yüzük hazırladı.

Çiçek, AA muhabirine, günün önemi nedeniyle yoğunluk yaşadıklarını, satışlarda yüzde 30'luk bir artış olduğunu söyledi.

- "Müşterilerden büyük beğeni topladı"

Bu yıl teşhirdeki ürünlerle yetinmeyip sevdiğine özel bir hediye vermek isteyenler için farklı tasarım yaptığını ifade eden Çiçek, "Tasarladığım yüzükte Arap, Rus, Çin ve Latin alfabelerine de yer verdim. Bu yüzük müşterilerden büyük beğeni topladı" dedi.

"İnsanlar artık kendisine has, kimsede bulunmayan ürünler istiyor" diyen Çiçek, 150 liradan satışa sundukları yüzüğe yoğun talep gösterildiğini vurguladı. Çiçek, atölyede talebi karşılamak için hummalı bir çalışmanın olduğunu dile getirdi.

- "Sevginin büyüklüğünü anlatmak için 16 dili kullandık"

Müşterilerin hediye seçiminde yaşadıkları bölgenin kültürünü anlatan eşyalara ilgi gösterdiğine işaret eden Çiçek, şöyle dedi:

"Bu bölgede Süryaniler, Ermeniler, Türkler, Kürtler, Zazalar yaşıyor. Bu dillerin tümünü bu yüzüğe kattık. Bu yüzükte hissedilen sevginin büyüklüğünü anlatmak için 16 dili kullandık. Bu kadınları çok mutlu edecektir. Kişinin hissetmediği duyguları hissetmesine de vesile olacaktır. Bu da hem bizi hem de hediyeyi veren kişiyi mutlu eder. Gelen siparişler bunu ispatlıyor."

Müşterilerden Burhan Hekimoğlu da 5 gün önce sipariş verdiği yüzüğü satın aldığını söyledi.

Yüzüğü görür görmez beğendiğini anlatan Hekimoğlu, "Üzerinde 16 dilde, 'seni seviyorum' yazıyor. Sevdiğime verdiğim değerin büyüklüğünü ispatlamak için böyle bir yüzük alıyorum" diye konuştu.

Ayşegül Ödem ise sevgilisine hediye seçiminde kararsız kaldığını, bu yüzüğün dikkatini çektiğini belirterek, "Umarım benim sevgilim de gelip böyle bir şey bana alır. Çünkü çok hoş bir yüzük" dedi.