Tekvandocu Ulaş, Üniversiad elemelerine gitmeye hak kazandı

Tekvandocu Ulaş, Üniversiad elemelerine gitmeye hak kazandı
Tekvandocu Ulaş, Üniversiad elemelerine gitmeye hak kazandı
- Tekvandocu Özlem Ulaş, Dicle Üniversitesi Spor Birliği Başkanı ve Rektör Yardımcısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün'ü makamında ziyaret etti.

DİYARBAKIR (AA) -  Manisa'da 6-8 Nisan tarihleri arasında yapılan Üniversiteler arası Türkiye Tekvando şampiyonasında 65 üniversite arasında büyük bir başarı göstererek 2. olan BESYO 2.sınıf öğrencisi Tekvandocu Özlem Ulaş, Dicle Üniversitesi Spor Birliği Başkanı ve Rektör Yardımcısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün'ü makamında ziyaret etti.

Karabük Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nden rakipleriyle 62 Kilogramda karşı karşıya gelerek verdiği zorlu mücadele sonucu ikinci olduğunu belirten Ulaş, Üniversite oyunları (Üniversiad) elemelerine gitmeye hak kazandığını ifade etti.

Eyigün, Ulaş'ın 65 üniversite arasından sıyrılarak, bu başarıyı göstermesinin takdire şayan olduğunu ve bu başarısının, Diyarbakır'daki gençlere fırsatlar ve imkanlar sunulduğu takdirde ne tür başarılar göstereceğinin en güzel kanıtı olduğunu kaydetti.

Diyarbakır'da ve bölgede nice böyle genç cevherlerin olduğunu dile getiren Eyigün, şöyle konuştu:

"Ancak imkanları olamadığından başarılarını gösterecek fırsatlardan yoksundurlar. Tüm Türkiye'nin Diyarbakırlı bir kız öğrencin bu başarısını gördü. Maddi ve manevi her anlamda öğrencimize destek olmaya devam edeceğiz. Öğrencimizin başarısı, göğsümüzü kabarttı. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Üniversiad elemelerinde kendisine başarılar diliyor ve güzel haberlerle dönmesini arzuluyoruz."