TEOG sınavı hazırlıkları

TEOG sınavı hazırlıkları
TEOG sınavı hazırlıkları
- Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi.

DİYARBAKIR (AA) - Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi.

Atabey, Ergani'de 25 okulda 179 sınav salonunda toplam 2 bin 736 öğrencinin sınava katılacağını ve sınavlarla ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

Ergani ilçesinde 1. Dönem sınavlarının sonunda başarının daha da artırılması için okullarda zümre toplantıları yapıldığını ve öğretmenler kurulunda bu mevzunun ele alındığını dile getiren Atabey, şöyle konuştu:

"Gerekli tedbirler alındı. Planlamalar yapıldı. Velilerin öğrencileri strese sokmaması yönünde uyarıyoruz. TEOG Sınavı, öğrencilerimizi yarıştırmak amacıyla yapılmıyor. Eğitim öğretim yılında okullarımızda yapılan diğer sınavlardan farkı yoktur. TEOG sınavına katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmen arkadaşlarımıza çalışmalarından, öğrenci velilerine ise katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."