Terör olayları esnafları olumsuz etkiledi

Terör olayları esnafları olumsuz etkiledi
Terör olayları esnafları olumsuz etkiledi
- Diyarbakırlı esnaf son zamanlarda artan terör saldırıları nedeniyle iş yapamaz duruma geldi - Esnaf Ali Taylan: "Yaklaşık 40 yıldır bu işi yapıyorum.? Tüm gün huzursuz oturuyoruz. Vadeyle aldığımız eşyaların borcunu ödeyemiyoruz"

DİYARBAKIR  (AA) - Diyarbakır esnafı son zamanlarda artan terör olaylarından olumsuz etkilendi.

Balıkçılarbaşı semtinde esnaf olan Ali Taylan, satış yapmak için  Kurban bayramını beklediklerini fakat vatandaşın korkudan dışarı çıkamamasından beklentilerinin gerçekleşmediğini ifade etti.

Satış yapamadıklarından ödemeler konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirten Taylan, "Yaklaşık 40 yıldır bu işi yapıyorum. Tüm gün huzursuz oturuyoruz. Vadeyle aldığımız eşyaların borcunu ödeyemiyoruz. Memleketimi bırakıp da buralardan gidemem çünkü tüm hayatım burada geçti." diye konuştu.

Hiçbir sorunun silahla çözülemeyeceğini dile getiren Taylan, "Biz huzur istiyoruz, huzur olduktan sonra  ekmek soğan da yerim fazla bir şey istemiyorum" ifadesini kullandı.

Esnaf Mehmet Cihangir ise işlerinin terör olayları nedeniyle önceki bayramlara göre durgunlaştığını belirterek, şöyle konuştu:

"Eski bayramda günde yüz tane bıçak satabiliyordum şimdi ise on tane satamıyorum. Kendi dükkanımın kirasını veremiyorum. Biran önce olayların son bulmasını istiyorum."


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  Cihangir

  ,

  Kurban

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf