Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- AK Parti Mardin İl Başkan Vekili Mehmet Ali Dündar, terör saldırılarına ilişkin "Vatandaşlarımıza çağrımız, ülkemizi ve milletimizi bölmeye kalkışan bu odakları iyi tanısın. Bunlara prim vermesin" dedi.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkan Vekili Mehmet Ali Dündar, terör saldırılarına ilişkin  "Vatandaşlarımıza çağrımız, ülkemizi ve milletimizi bölmeye kalkışan bu odakları iyi tanısın. Bunlara prim vermesin" dedi.

Dündar, yaptığı açıklamada, terör saldırılarında şehit düşen asker ve polislere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diledi. 

Son olarak Nusaybin'de terör örgütü tarafından zırhlı polis aracına düzenlenen bombalı saldırıda biri komiser olmak üzere 3 polis şehit olduğunu anımsatan Dündar, terör saldırısını kınadıklarını belirtti.

Büyük ölçüde vatandaşların da zarar gördüğü bu tür saldırılarda hedeflerinin ne olduğuna anlam verilemediğini belirten Dündar, "Terörü yaratan bu zihniyetin polisimizi, askerimizi şehit etmekten ve vatandaşlarımıza canları dahil her türlü zarara uğratmalarından başka ne yaptı" ifadlerini kullandı.

Halkın AK Parti 'nin başlattığı Çözüm Sürecinin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardığını dile getiren Dündar, şunları kaydetti:

"Çözüm Süreci içerisinde olduğumuz dönemde bir evladımızın bile kanı akmamış, canından olmamıştır. Analarımız yıllarca rahat nefes aldılar. Oğullarını gönül rahatlığı ile evlendirdiler. İş adamları, her türlü yatırımı bölgemize harcamak için akın akın geldiler. İnsanlarımızda güven ve huzurun hakim olduğu bir ortama girmiştik. Kürt vatandaşlarımızın, AK Parti'den önceki iktidarlar döneminde ellerinden alınan bütün temel haklar kendilerine koşulsuz bir şekilde sunuldu. Ama yapılan bu yatırımlar kirli odaklar tarafından sürekli lekelendi. Vatandaşlarımıza çağrımız, ülkemizi ve milletimizi bölmeye kalkışan bu odakları iyi tanısın. Bunlara prim vermesin. Ön yargımızı bir kenara bırakıp ülkemizin bekasını düşünelim."