TFF seçimine doğru

TFF seçimine doğru
TFF seçimine doğru
- Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Yeni Diyarbakırspor, Van Büyükşehir Belediyespor, Dersimspor ve Cizrespor ortak hareket etme kararı aldı - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı İhsan Avcı: - "TFF başkan adaylarının program ve projeleriyle Diyarbakır'a gelip, bizleri ikna etmelerini bekliyoruz"

DİYARBAKIR (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bu ay yapılması planlanan seçimli olağan genel kurulu öncesinde 5 kulüp, ortak hareket etme kararı aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı İhsan Avcı, bir süre önce Yeni Diyarbakırspor, Van Büyükşehir Belediyespor, Dersimspor ve Cizrespor kulüp başkanıyla yaptıkları görüşmede TFF seçiminde ortak tutum sergilenmesi yönünde görüş birliğine vardıklarını söyledi.

Mevcut federasyon yapısının özerk olmadığını, bunun için yapısal değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Avcı, delegelerin özgür iradelerine ipotek koyan tüm anti demokratik uygulamaları reddettiklerini kaydetti.

Bölge kulüpleri olarak Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda birlikte davranış sergileme kararı aldıklarını vurgulayan Avcı, "Bu amaçla hiç bir adayın ve listenin arkasında ve yanında olmayacağız. TFF başkan adaylarının program ve projeleriyle Diyarbakır'a gelip, bizleri ikna etmelerini bekliyoruz. Demokratik işleyişli, özgür bir federasyon yapısı oluşturulmasını istiyoruz" dedi.