"Tıbbi Genetik Polikliniği ve Laboratuvarı" hizmete açıldı

"Tıbbi Genetik Polikliniği ve Laboratuvarı" hizmete açıldı
"Tıbbi Genetik Polikliniği ve Laboratuvarı" hizmete açıldı
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "Tıbbi Genetik Polikliniği ve Laboratuvarı" hizmete açıldı.Hastanenin...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "Tıbbi Genetik Polikliniği ve Laboratuvarı" hizmete açıldı.

Hastanenin Tıbbi ve Genetik uzmanı Dr. Bayram Taşkın  yaptığı açıklamada, polikliniğin bölge için önemli bir hizmet olduğunu bildirdi.

Poliklinik sayesinde halkın daha rahat hizmet alacağını belirten Taşkın, genetik polikliniğinin Diyarbakır bölgesi için önemli bir kazanç olduğunu ifade etti.

Taşkın, şunları kaydetti:

"Kısa bir süre önce genetik laboratuvarı kurulan hastanede, genetik testler artık şehir dışına yollanmadan Diyarbakır'da yapılabilecek. Tıbbi genetik polikliniği ile yapısal  farklılığı olan bireylere tanı, takip ve yönlendirme hizmeti veriliyor. Bu yapısal farklılıklar saçının şekli, rengi, yapısı , belinin eğriliği, zeka gelişiminin geriden gelmesi, otizm gibi konuları kapsıyor. Tıbbi genetik polikliniğinde hastanın tüm özelliklerini birlikte değerlendirerek bildirilmiş benzer bir hastalık için değerlendirme ve araştırmalar yapılıyor."


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet

  ,

  taşkın