Tugay Komutanı Tuğgeneral Çoban, korucuları ziyaret etti

Tugay Komutanı Tuğgeneral Çoban, korucuları ziyaret etti
Tugay Komutanı Tuğgeneral Çoban, korucuları ziyaret etti
- 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Celalettin Çoban, Mardin'de Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ve korucu başlarını ziyaret etti.

MARDİN (AA) - 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Celalettin Çoban, Mardin'de Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ve korucu başlarını ziyaret etti.

Çoban, Mardin Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği'nde Kandemir ve Korucu başları ile sohbet etti.

Ziyarette konuşan Kandemir, Türkiye'de görevi başında 46 bin 600'e yakın korucunun olduğunu, 20 bin gönüllü korucu ve 25 bine yakın emekli korucunun olduğunu söyledi.

Korucuların yıllardır terörle mücadele ettiğini binlerce şehit ve gazilerinin olduğunu belirten Kandemir, Türkiye genelinde bin 650'ye yakın şehit ve bin 400'e yakın gazinin olduğunu belirtti.

Yıllarca bu mücadeleyi sürdüklerini ve her zaman görevlerinin başında olduklarını belirten Kandemir, "Devletimizi tehdit edecek unsurlar olduğu sürece Korucular olarak kolluk kuvvetlerimiz ile beraber terörle mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Federasyonun şeref defterini imzalyan Tugay Komutanı Çoban, daha sonra Kandemir ve korucu başları sorunlarını dinledi.