Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası

Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası
Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası
DİYARBAKIR (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya'da düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası'nda...

DİYARBAKIR (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya'da düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası'nda Diyarbakır Tigris Yüzme Spor Kulübü gümüş madalya elde etti.

Alanya Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen müsabakalara 25 kulüpten 49'u bayan 128 sporcu yer aldı.

Müsabakalarda, Tigris Yüzme Spor Kulübü adına yarışan Recep Özer, 100 metre serbest stilde ikinci gelerek, gümüş madalyanın sahibi oldu.

Diyarbakır Tigris Yüzme Spor Kulübü antrenörü Adnan Yıldırım, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'a böylesine bir başarıyı getirdikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, sporcuları Özer'in elde ettiği başarının gelecek için umut verici olduğunu söyledi.

Yıldırım, şöyle konuştu:

"Sporcumuzun başarısı takdire şayandır ama önemli olan sporcumuzun engelsiz bir yaşamın olabileceğini göstermesiydi. Bu anlamda çok gururluyuz. Engelsiz insanların yapamayacağı başarıyı sporcumuz yaptı. Engelli çocukların açılan kurslara yönelmesini sağlamak gerekiyor. Bu konuda ailelere büyük görevler düşüyor."