Türkiye Hokey Şampiyonası

Türkiye Hokey Şampiyonası
Türkiye Hokey Şampiyonası
DİYARBAKIR (AA) - Konya'da düzenlenen Açık Alan Hokey Kadınlar-Erkekler Türkiye Şampiyonasında Diyarbakır'dan İMKB Kayapınar Lisesi Spor Kulübü,...

DİYARBAKIR (AA) - Konya'da düzenlenen Açık Alan Hokey Kadınlar-Erkekler Türkiye Şampiyonasında Diyarbakır'dan İMKB Kayapınar Lisesi Spor Kulübü, erkekler kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Koyun, yaptığı açıklamada, Konya'daki şampiyonaya 15'i kadın , 39 takımın mücadele ettiğini söyledi.

Koyun, Diyarbakır'dan şampiyonaya 2'si kadın, 5 takımın mücadele ettiğini belirtti.

Diyarbakır İMKB Kayapınar Lisesi'nin kalecisinin şampiyonanın en iyi kalecisi seçildiğini belirten Koyun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Milli takım seçmesi de olan Konya'deki şampiyonada Diyarbakır İMKB Kayapınar Lisesi'nden Eyyüp Yaşar ve Süleyman Çavdar,  kadın takımından ise İpek Baran milli takım aday kadrosuna davet edildi. Yoğun bir çalışmanın ardından gelen bu başarılar bizleri ve Diyarbakır hokey camiasını bir hayli sevindirdi."

Koyun, Konya'da kendilerine yakın ilgi gösteren eski Diyarbakır İl Milli Eğitim Spor Şube Müdürü Mehmet Yeşiltaş'a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.