Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Korkmazcan Diyarbakır'da

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Korkmazcan Diyarbakır'da
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Korkmazcan Diyarbakır'da
DİYARBAKIR (AA) - Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski TBMM Başkan Vekili Hasan Korkmazcan, Diyarbakır'a geldi.Korkmazcan, Sümerpark'ta...

DİYARBAKIR (AA) - Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski TBMM Başkan Vekili Hasan Korkmazcan, Diyarbakır'a geldi.

Korkmazcan, Sümerpark'ta yaptığı basın toplantısında, Vatan Partisi taahhütlerinin sadece kağıt üzerinde tespit edilen olgular üzerinde olmadığını söyledi.

Vatan partililerin sözlerine ne kadar sadık oldukları, çizgilerini ne kadar inançla savundukları bilindiğini kaydeden Korkmazcan, seçim sürecinde ortaya koyacakları her türlü taahhüt, vaat, sadece seçim vaadi değil, kararlı insanların taahhütleri ve sözleri olarak algılanması gerektiğini ifade etti.

Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır bölgesinde üreticilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve vatandaşlarla yaptığı temaslardan çok umutlu olarak Ankara 'ya döneceğini ifade eden Korkmazcan, şunları söyledi:

"Halkımız kendi problemlerini kendi özgür iradesiyle çözme kararlığındadır. Bu seçimden sonra gerçekleştirilecektir. Bunun bir tek yolu var. Seçime yeni bir siyasi gücün katılmasıdır. O zaman Türkiye 'nin siyasi iklimi değişecektir. Bugünkü dört grubunu bulunduğu siyasi yapıdan maalesef 12 yıldan beri hayırlı bir çözüm çıkmamıştır. Onun için halkın devreye girmesi lazım. Meclise yeni bir gücü yeniden göndermesi lazım. Bunun fırsatı da 7 Haziran seçimlerinde önümüzde duruyor."

- Çözüm süreci

Hükümettin yürüttüğü çözüm sürecine yönelik gazetecilerin sorusuna Korkmazcan, "Çözüm sürecinin zeminini yanlış buluyoruz. Çözüm süreci, bur tarzda yürütülmez. Hukuk devleti ciddiyeti içerisinde bu konular elle alınır. Çözüm süreci adı altında gündeme alınan konular, hiçbir devlette ikili görüşmelerle yürütülmez. Sürecin ne kadar arıza verdiğini Oslo sürecinden beri biliyoruz" şeklinde cevapladı.