Yola yerleştirilen 400 kilogram patlayıcı infilak ettirildi

Yola yerleştirilen 400 kilogram patlayıcı infilak ettirildi
Yola yerleştirilen 400 kilogram patlayıcı infilak ettirildi
- Diyarbakır'da yola yerleştirilen el yapımı 400 kilogram patlayıcı, jandarma ekiplerince kontrollü şekilde imha edildi

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da yol kenarına bidonla yerleştirilen 400 kilogram el yapımı patlayıcı, kontrollü biçimde etkisiz hale getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla her türlü tedbirin alındığı, bu kapsamda karayollarında mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışması gerçekleştirildiği ifade edildi.

Silvan-Batman karayolu Yeniköy Mahallesi mevkisindeki uygulamada, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına bidon içinde el yapımı patlayıcı yerleştirildiğinin tespit edildiği kaydedilen açıklamada, yaklaşık 400 kilogram patlayıcının, güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından uzman ekiplerce kontrollü biçimde imha edildiği bildirildi.

Patlama sonucunda herhangi can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtilen açıklamada, karayolunun temizlenerek tek yönlü ulaşıma açıldığı ifade edildi.

Açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.