1000 dolarlık bluzlu halk insanı!

1000 dolarlık bluzlu halk insanı!
1000 dolarlık bluzlu halk insanı!
Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney'nin eşi Ann Romney kocasının 'halk imajını' pekiştirmeye çalışırken, televizyon programında 990 dolarlık bluz giydi.

Radikal.com.tr - Amerika’da ABD Başkanlığı için ‘halk adamı’ imajıyla mücadele veren Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney’nin başı eşiyle dertte! CBS televizyonunda yayınlanan ‘This Morning’ programına çıkan Romney çiftinin söylediklerinden çok giydikleri gündem oldu.

Wall Street’i işgal edenlerin yaptığı sembolik oranlamada “fazlasıyla zengin, yüzde 1’lik kısım”a dahil olan Romney’nin eşi 990 dolarlık (yaklaşık 1.700 TL) Reed Krakoff tasarımı bir bluz giydi. Huffington Post'taki Michael Shaw imzalı haberde, “Sizi daha mütevazi göstermesi ve ortalama Amerikalı’nın sizi yakın hissetmesi için eşinizden yardım alıyorsanız, ulusla sabah kahvesi içeceğiniz programda giydiklerine dikkat etmesini tembihlemelisiniz. Mesela halkın yüzde 99’unun alamayacağı 990 dolarlık bir bluz giymemesi iyi olabilir” denildi.

5 çocuk annesi ve ev kadını olan Ann Romney, kocasının parasıyla yaşayan ve hayatı boyunca çalışmamış bir ‘ev kadını’ olduğu için, Demokratlar tarafından topa tutuluyor. Bayan Romney, eleştirileri “Annelik tam zamanlı ve ciddiye alınması gereken bir iştir” diyerek savuşturuyor. (Huffington Post)