14 yaşındaki genç eşcinsel olduğu için asıldı

14 yaşındaki genç eşcinsel olduğu için asıldı
14 yaşındaki genç eşcinsel olduğu için asıldı
İran Isfahan'da bir yaz kampında öğrenci olan 14 yaşındaki Akbar Zargarzadeh eşcinsel olduğu gerekçesiyle asılarak idam edildi. Olayı dünyaya İranlı gazeteci Amir Taheri duyurdu.

RADİKAL - İslami bir yaz kampında öğrenci olan Akbar Zargarzadeh okuldaki din öğretmeni tarafından eşcinsel olmakla suçlanıp, okulun diğer öğrencileri önünde idam edildi. İdam esnasında din adamının diğer öğrencilere eşcinsellerin öldürülmesi gerektiğini, Tanrı’nın öyle emrettiğini söylediği öğrenildi.

Ateist Haber adlı internet portalının haberine göre, bu insanlık dışı olayı İranlı gazeteci Amir Taheri paylaştığı tweet sayesinde tüm dünyaya duyurmuş oldu. Orta Doğu ve Arap dünyasının önemli gazetecisi Hasan Sari, yazdığı makalede İran ’ın yaptığı bu hareketin IŞİD ile aynı derecede vahşi olduğunu bildirdi.

İran’da en son 2005 yılında 16 yaşındaki Mahmoud Asgari ve 18 yaşındaki Ayaz Marhoni, eşcinsel oldukları gerekçesiyle halk önünde asılarak idam edilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/139949913994991

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sahi mi? - user511404

  Bu haber de sanki, "K.Kore başkanının bir generalini uçaksavarla kurşuna dizmesi", Çin'in Uygur bölgesinde "oruç tutanları ve dini ibadetini yapanları (tabii hunharca) katlettiği" türünden bir asparagasa benziyor ya, haydi hayırlısı bakalım.