147 kişinin öldüğü katliamdan böyle kurtuldu

147 kişinin öldüğü katliamdan böyle kurtuldu
147 kişinin öldüğü katliamdan böyle kurtuldu

Katliamda yakınını kaybeden bir kadın

Kenya'da terör örgütü Eş Şebab'ın Garissa Üniversitesi'ne yaptığı silahlı baskından kurtulan bir kişinin, olaydan iki gün sonra bulunduğu açıklandı.

RADİKAL – Terör örgütü Eş Şebab’ın Kenya ’da bulunan Garissa Üniversitesi’ne yaptığı ve 147 kişinin hayatını kaybettiği silahlı baskından kurtulan bir kişiye, olaydan iki gün sonra ulaşıldı. Yetkililer, 19 yaşındaki Cynthia Charotich’in saldırıdan bu yana bir dolapta saklandığını belirtti.

Associated Press’in haberine göre, hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşadıklarını anlatan Charotich, militanların okula girmesinin ardından geniş bir dolaba saklandığını ve kendisini kıyafetlerle kapadığını söyledi. Eş Şebab’ın saklananların ortaya çıkması yönündeki talebini duyduğunu, ancak yerinden çıkmadığını belirten Charotich, arkadaşlarının saklandıkları yerlerden çıktığını ifade etti.

Papa Kenya'daki üniversite katliamını kınadı

Olayın üstünden iki gün geçmesine rağmen militanların üniversiteden ayrıldığına inanmadığını söyleyen genç kadın , kurtarma ekibinin sesini duyduğunda, bu kişileri de terörist sandığını sözlerine ekledi.

Kenya katliamında öğrenciden sevgilisine mesaj

Eş Şebab'dan Kenya'ya saldırı tehdidi

Üniversitede katliam: 147 ölü

Eş Şebab Kenya'da üniversiteye saldırdı