20 saniye gözüktü, Meksika'da olay oldu

20 saniye gözüktü, Meksika'da olay oldu
20 saniye gözüktü, Meksika'da olay oldu
Meksika'da başkan adaylarının katıldığı tartışma programında, şovun yıldızı eski Playmate oldu.

Radikal.com.tr  Bu yıl Meksika’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde, adaylar kampanyalarına başladı. Geçtiğimiz Pazar günü de, her adaya çeşitli konulardaki fikirleri sorulan “Başkanlık tartışması” programlarından birisi yapıldı. Ancak programda politikacıların tartıştıklarından çok, programın başlarında ve yalnızca birkaç saniyeliğine kameralara boy gösteren Julia Orayen konuşuldu.

Eski Playmate’lerden Julia Orayen sadece 20 saniye kadar gözüktü ama, Twitter ’da bütün gün Meksiko Şehri’nin popüler başlıkları arasındaydı. Orayen’in hem göğüs hem de sırt dekoltesiyle damga vurduğu programda, programın galibinin eski Playmate yıldızı olduğu yorumları yapıldı. Meksika’nın eski Dış İşleri Bakanı ve New York Üniversitesi profesörlerinden Jorge Castaneda, “(Tartışmanın) en iyi kısmı, beyaz giyen kız ve onun dekoltesiydi” şeklinde tweet attı.

‘Nueva Alianza’ partisinin başkan adayı Gabriel Quadri de, ADNpolitico.com sitesine İspanyolca olarak yazdığı açıklamada şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse inanılmaz bir şeydi. Başta çok şaşırdım, rakiplerimin bana tuzak kurduğunu zannettim. Evet, yer göstericimiz çok güzel bir kadındı ve dürüstçe söylemeliyim ki hayranlığımı kazandı. Ayrıca tartışmadaki bütün erkek adayları da nefessiz bıraktı.”

Ancak bu olaydan rahatsız olanlar da vardı. Bazı yorumlarda bu hareketin “Meksika kültüründe kadınların aşırı şekilde objeleştirilmesinin” bir göstergesi olduğu söylendi. Tepkiler üzerine, tartışmayı düzenleyen Federal Seçim Enstitüsü (Istituo federal Electoral) adaylardan ve Meksika halkından özür diledi. Mercury News’a yapılan açıklamada, bu olayın sorumlusunun, tartışma programında çalışan bir prodüksiyon ortağı olduğu belirtildi. (Huffington Post)

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 


  http://www.radikal.com.tr/108734010873404

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Carla Bruni. - Clear

  Hollande ile yaptığı karşılaşmada,Sarkozy de Carla'yı çıkartsaydı,durum değişirdi belki ama saldırganlıktan akıl edemedi herhalde...

  Orduya mı? - Clear

  Bir çift güzel meme,erkek egemen toplumda,koca bir orduya mı bedelmiş? Dünyaya bedel dünyaya! Açın tarihi okuyun,savaş nedenlerine bir göz atın,bu konunun,4 önemli nedenin içinde yer aldığını görürsünüz.Ancak olay,insan naturasıyla ilgilidir; erkek ya da kadın egemenliğiyle değil,lütfen çarpıtmayalım.Her gördüğümüz sakallıyı,dedemiz sanmıyalım.

  Süper! - Canazzo

  Hepimiz Meksikaliyiz!:-)

  Süpermiş... - yalcineren

  Erkek egemen toplumda bir çift güzel meme koca bir orduya bedeldir...