283 milyarda bir olasılık olan olay bu çiftin başına geldi!

283 milyarda bir olasılık olan olay bu çiftin başına geldi!
283 milyarda bir olasılık olan olay bu çiftin başına geldi!
İngiliz çift ülkenin en büyük piyangolarından olan 1 milyon sterlinlik Euro Millions ikramiyesini 20 ay arayla iki kez kazandı. Uzmanlar bu olasılığın 283 milyarda bir olduğunu söylüyor.

RADİKAL -  İngiltere ’nin Scunthorpe kentinde yaşayan David ve Kathleen Long çifti 20 ay içinde Euro Millions ikramiyesini iki kez kazanarak tarihe geçti.

Uzmanlar 2013 yılında 1 milyon sterlinlik (yaklaşık 3.85 milyon TL) ödülü kazanan çiftin bu yıl 1 milyon sterlin daha kazanmış olmasının “283 milyarda bir” ihtimal olduğunu söyledi.
 
Hürriyet 'ten Birce Bora'nın haberine göre, Euro Millions çekilişlerini düzenleyen Camelot şirketinin temsilcileri, çiftin 27 Mart’ta ikramiyeyi ikinci kez kazandığını doğruladı ve “bu gerçekten sıradışı bir durum” dedi.
 
Şirket sözcüsü, “Hayal edebilirsiniz ki biri kazandığında zaten bunu çok büyük bir şaşkınlıkla karşılıyor. Bir kişinin ikinci kez şansının yaver gittiğini görmesi çok daha şaşırtıcı olmalı” dedi.

Ancak David Long sonucun kendisini çok da şaşırtmadığını söyledi.
 
Long “Kazanacağımı her zaman biliyordum. İlk seferinde bile. İçimde öyle bir his vardı” dedi.
 
İlk ikramiyeyi kazandıklarında tam 12 yıldır nişanlı olan çift ellerine geçen para ile evlenmiş, yeni bir otomobil almış ve işlerini bırakmıştı.


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Euro

  ,

  İngiltere

  ,

  Para

  ,

  zaman

  ,

  şirket