3 günlükken kaçırıldı, 17 yıl sonra ailesine kavuştu

3 günlükken kaçırıldı, 17 yıl sonra ailesine kavuştu
3 günlükken kaçırıldı, 17 yıl sonra ailesine kavuştu
Güney Afrika'da 17 yıl önce dünyaya gelen ve doğumundan üç gün sonra annesi uyurken hastane odasından kaçırılan Zephany Nurse'ün ailesine yıllar sonra tesadüf eseri kavuştuğu açıklandı.

RADİKAL - Güney Afrika 'da bir çiftin, doğduktan üç gün sonra hastaneden kaçırılan kızlarına 17 yıl sonra kavuştuğu bildirildi. Cape Argus gazetesi, başkent Cape Town'daki Groote Schuur Hastanesi'nde 17 yıl önce dünyaya gelen Zephany Nurse'ün doğumundan üç gün sonra annesi uyurken hastane odasından kaçırıldığını ve ailesine yıllar sonra tesadüf eseri kavuştuğunu yazdı.

Biyolojik kız kardeşiyle aynı okula giden Zephany ve kız kardeşi arasındaki fiziksel benzerlikler okuldaki öğrenciler tarafından fark edildi. Daha sonra Zephany'nin biyolojik anne ve babası olan Celeste ve Morne Nurse polisle irtibata geçerek, DNA testi yapılmasını istedi.

Polis yetkilileri, DNA testi sonucuna göre Celeste and Morne Nurse'ün kızı Zephany'i kaçıran ve 17 yıldır annesi gibi davranan 50 yaşındaki kadının tutuklandığını bildirdi. Kızları kaçırıldıktan sonra üç çocuğu daha olan Nurse çiftinin, her yıl kendilerinden bir kaç kilometre uzakta yaşayan ilk çocukları Zephany için doğum günü kutlaması yaptıkları belirtildi.


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Doğum Günü

  ,

  Kız

  ,

  DNA